рус

Image placeholder

PROMO

Вплив війни та рецесії, що насувається, на фондовий ринок США

Як інвестувати під час підвищеної турбулентності?

Напруга на світовій арені наростає та впливає на ситуацію на фінансових ринках. Що робити власникам активів на фондових біржах США? Чи варто зараз збирати портфель акцій тим, хто планує інвестувати? На ці та інші питання відповів інвестиційний експерт ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА Микита Гуппал.

Новина з песимістичним відтінком

Illustration

10-річні казначейські облігації завершили свій сьомий найгірший квартал із часів Громадянської війни у ​​США. Про це говорить провідний стратег Deutsche Bank Джим Рід із посиланням на дані, що включають еквіваленти 10-річних казначейських облігацій до 1865 року. Причина розпродажів у цій, як вважають багато трейдерів і керівників інвестфондами, «тихій гавані» 一 підвищення ставок, яке нівелює поточну прибутковість вже випущених довгострокових зобов'язань.

Декілька торгових сесій поспіль ми спостерігали інверсію кривої прибутковості, тобто момент, коли прибутковість за 2-річними казначейськими облігаціями перевершила прибутковість за 10-річними цінними паперами. І саме цього побоюються більшість інвесторів.

Небезпека інверсії кривої прибутковості

Інверсія кривої прибутковості була провісником усіх економічних криз США з 1980-го року. І на цьому етапі більшість аналітиків очікує на рецесію в країні як логічний перехід до наступного економічного циклу. Про те, що він може незабаром настати, свідчить жорсткість монетарної політики та зниження ліквідності. 

Illustration

Настав час «бігти» з фондового ринку?

Однозначно зараз не варто продавати все та йти з ринку. Щонайменше півроку ще точно є. Це випливає з визначення самого терміну «рецесія»: спад виробництва, що характеризується нульовим зростанням валового національного продукту або його падінням протягом більш як півроку.
Інверсія кривої прибутковості трапилася у лютому 2006 року, за півтора року до кризи 2008 року. Багато окремих акцій оновили за цей час свої локальні максимуми, а сам S&P 500 додав майже 25%. Ті, хто вийшов із позицій при перших натяках на кризу, навіть при пасивному інвестуванні в індекс недозаробили 25% у доларах. Тому й зараз краще не панікувати, а шукати нові можливості для інвестування.
Ще одним фактором, який може свідчити про те, що рецесії скоро не буде, є співвідношення 3-місячних казначейських облігацій до 10-річних. На нього орієнтується ФРС. Інверсії кривої дохідності там немає.
Таким чином, інвестори-практики мають час, щоб наростити прибуток, а початківці встигають отримати вигоду від володіння цінними паперами у 2022 році. Головне 一 розібратися в ситуації за допомогою фінансової аналітики або заручитися підтримкою експерта. Інвесторам-початківцям у такій ситуації варто інвестувати через Freedom Finance. Аналітики компанії щотижня готують інвестиційні рекомендації, а кожен клієнт має особистого менеджера.

3 поради інвестору, що виходять із ситуації в США

1

Інверсія кривої прибутковості ускладнює життя банкам, які заробляють на різниці між короткостроковими ставками за депозитами та довгостроковими ставками за кредитами. Можливі невиплати за кредитами, які брали майже під 0%. Стежте за банківським сектором, якщо він представлений у вашому інвестиційному портфелі.

2

Сфокусуйте увагу на сезоні звітності. Краще купувати акції, за якими стежите, вже за фактом виходу звіту та реакції інвестиційної спільноти на нього. Пам'ятайте, що зараз додаткові витрати для компаній тягне за собою зростання заробітних плат, а купівельна активність скорочується через інфляцію, що підвищується.

3

Зверніть увагу на китайські акції, якщо вони представлені у вашому портфелі. Ризики їхнього делістингу з американських майданчиків знизилися, але з'явилися нові 一 пов'язані з загостренням ситуації навколо Тайваню. Для довгострокових інвесторів загалом мало що змінилося, будь-яке зниження це хороша можливість для рівномірних щомісячних покупок.

3 рекомендації, що виходять із впливу російсько-української війни на фондові ринки

Війна в центрі Європи торкається майже всіх сфер світової економіки, а це впливає на динаміку акцій.

1

На Україну та Росію припадає третина світового експорту пшениці, а через війну ще ніхто не розуміє, як пройде посівна кампанія. У розвинених країнах це впливає на інфляцію, а в державах, що розвиваються, може призвести до гуманітарної катастрофи. Котирування на ф'ючерсних біржах вже оновлюють історичні максимуми, тому спекулятивно можна придивитися до цього напрямку.

2

Вторгнення Росії в Україну вплинуло на автоконцерни BMW та Volkswagen. Заводи простоюють, бо під час бойових дій припинилося постачання електропроводок з України. Без цих компонентів неможливо навіть частково розпочати складання автомобіля. Ця проблема впливає на котирування цінних паперів цих емітентів.

3

Стрімке бажання Європи перейти на зелену енергетику веде до зростання цін на метали та компоненти, які потрібні для виробництва сонячних панелей, вітряків тощо. Повна відмова від газу та нафти з Росії в Європі найближчим часом неможлива, але активний курс переходу на відновлювані джерела енергетики озвучено. Можливо, варто придивитися до акцій компаній альтернативної енергетики як венчурної частини інвестиційного портфеля.

2 ідеї щодо купівлі українських цінних паперів

Illustration

Через активну війну на території України вітчизняний фондовий ринок заморожений, але державні цінні папери залишаються доступними для торгів.

Консервативним інвесторам, власникам бондів можна придбати українські єврооблігації через європейського брокера Freedom Finance Europe. Наразі вони торгуються з дисконтом, тому реальна прибутковість після погашення сягає 50-70% річних у доларах.

Тим, хто хоче підтримати ЗСУ, слід розглянути військові облігації. Ставка становить 10-11% річних у гривні залежно від строку обігу. Це вигідніше, ніж депозити, і надійніше, адже є державна гарантія на повне повернення інвестиції. Звичайно, суть купівлі таких облігацій більше у фінансуванні армії, ніж в особистому збагаченні. Якщо ви шукаєте інструмент для швидкого та значного заробітку, зупиніться на першому варіанті або повністю сформуйте портфель з активів, що торгуються у США. Якщо ж хочете допомогти країні та армії 一 це відмінний варіант.

Інвестиційні планина весну-літо

Попри наявні ризики, можливості для заробітку є. Для довгострокового інвестора це набір позицій за низькими цінами після звітності, для спекулянта 一 торгівля на звітах. Потенціал зростання протягом найближчих кількох місяців зберігається, тому виходити з ринку рано, і час заробити новачкам також є. Через нестабільність ситуації варто бути більш уважними й торгувати вдумливо 一 читати новини та аналітику, радитися з експертами.

Illustration

Отримати підтримку, сильну аналітику та доступ до 15 фондових бірж США, Європи та Азії можна у Freedom Finance Europe. Цей брокер дає можливість поповнювати рахунок карткою з конвертацією у валюту за офіційним курсом вашого банку 一 можна нівелювати ризики зберігання гривні на українських рахунках. Також можна зберігати кошти під 3% річних у доларах зі щоденним нарахуванням відсотків на депозитному рахунку та очікувати на хорошу точку для входу в ринок.