СПЕЦПРОЄКТ
З початку березня 2022 року Міністерство фінансів України почало випускати військові облігації – щось на кшталт державної позики у мирний час. Одна облігація коштує 1 тисячу гривень. Усі кошти витрачаються на задоволення потреб армії. Основна перевага таких вкладень – це гарантія на повернення та мінімальні вимоги до інвестора. Виняток із правил – настання дефолту країни, коли виплати неможливі за законом. Прибутковість при цьому обіцяється на рівні 9,5% – 11% річних для національної валюти та 3,7% для долара. Подібні платежі не оподатковуються. Отримати свої гроші з відсотком можна через 2-15 місяців залежно від обраного вами терміну погашення. Можливо також встановити проміжні виплати, за яких у певний термін держава нараховуватиме відсотки.
Попри те, що сьогодні в Україні депозитні ставки перебувають нижче інфляційного рівня, забезпечити собі прибутковість все ж таки можна. Після вирахування всіх податків у вас залишиться приблизно 8% від суми початкового внеску в плюсі.
Цей спосіб навряд чи забезпечить усі потреби вкладника, але цілком може розглядатися ним у довгостроковій перспективі або для збереження капіталу.
З 20 серпня НБУ дозволив банкам продавати злитки дорогоцінних металів для розподілу попиту на захисні активи та зниження тиску на долар. Це означає, що купити золото, срібло, платину або паладій можна, прийшовши у відділення фіну станови, за курсом, встановленим нею.
Сьогодні золото показує значне здешевлення з перспективою зростання, що робить його привабливішим для вкладень. Тому за наявності фінансової можливості купити його не сумнівайтеся. Якщо ви вже маєте на зберіганні зазначені метали – варто притримати їх до входження сировинного ринку в фазу зростання.
Фахівці стверджують, що найбільшою популярністю під час війни серед українців користуються вкладення в долар. По-перше, курс американської валюти з 24 лютого зріс більш ніж на 40%, що збільшило капітал громадян, які вже мають на руках цей актив.
По-друге, донедавна за кордоном можна було знімати готівкою іноземну валюту за курсом, приблизно на 10% більшим за офіційно встановлений НБУ. Водночас усередині країни вона торгувалася набагато дорожче.
Таким чином і з'явилися так звані «карткові туристи»: люди, які знімали за кордоном євро/долар і продавали в Україні за вигідним курсом.
Ринок землі відкрився для українців нещодавно, але зараз має набагато більші перспективи. Як кажуть експерти, вартість ділянок сільськогосподарського призначення найближчим часом знижуватиметься, але не критично, оскільки існує закон, який регулює її в рамках нормативної грошової оцінки.
В наші дні свої паї продають ті, хто раніше про це навіть не думав. Такі вкладення вигідні насамперед тим, що актив нікуди не подінеться і не втратить своєї функціональності у будь-якому разі. Сьогодні, зважаючи на продовження бойових дій на території нашої країни, сільськогосподарські ділянки продаються за максимально низькою ціною. На думку аналітиків, їхня вартість зросте в перші роки після закінчення війни, коли економіка України увійде в фазу відновлення.
Наразі Нацбанком заборонено виводити кошти за межі держави. Але якщо ви маєте капітал у закордонних фінустановах – варто замислитись про придбання паперів великих світових компаній, які вчасно відкотилися на ризиках виникнення рецесії. Такі вкладення підходять для довгострокової перспективи заробітку, хоча й можна спробувати відкрити шорт-позиції з окремими гігантами.
Попри жодні загрози для американської та європейської економік, вони завжди зміцнюватимуться. Це стигма, перевірена роками, як кажуть у ЛБЛВ.
Поки дехто скептично ставиться до ринку цифрових активів, тисячі прогресивних українців збільшують прибуток, купуючи перспективні криптовалюти. Минулого року всі спостерігали за неймовірним підйомом біткоїну до позначки понад 69 тисяч доларів. Можливо не сьогодні, але монета обов'язково спробує прорватися вперед, підтягуючи за собою решту сектора. Окремі фахівці вже пророкують їй зростання до 100 тисяч доларів за одиницю.
Маючи певні знання, можна почати вкладатися в колекційні предмети, витвори мистецтва або антикваріат. Більш безпечним способом варто вказати NFT – купівлю невзаємозамінних токенів. Це унікальні та неповторні інтерактивні об'єкти, право на володіння якими ви купуєте у цифровій площині. Ця тема вже досить сильно розвинулася й знайшла свій відгук серед тисяч інвесторів.
Єдиним пунктом у нашому списку, який не приносить прибутку, є благодійність. Інвестуючи у військову сферу, допомагаючи внутрішнім переселенцям і покинутим у цей період тваринам, ви робите внесок у своє мирне майбутнє. Очевидно, що такі фінансові вливання не принесуть прибутку, але вони мають увійти у нашу щоденну звичку доти, доки небезпека для країни існує.
Головне у цій справі – обрати перевірений благодійний фонд, який має необхідну для своєї діяльності документацію та регулярно звітує про витрати.