рус

СПЕЦПРОЄКТ

Прогноз курсу Bitcoin на літо 2022 року

Bitcoin протягом довгого часу вважається головним цифровим активом світу, якому приділяється найбільше уваги від криптотрейдерів. З початку цього року він торгується в діапазоні між 18 000-42 000 доларів, пробиваючи зони опору та підтримки, а потім повертаючись до колишніх котирувань. Така ситуація не збігається з очікуваннями трейдерів. Залежність від ринку акцій Сполучених Штатів лише ускладнює ситуацію для біткоїна. Багатьох гравців турбує те, що відбуватиметься із флагманом крипторинку найближчим часом. У цьому матеріалі експерти LBLV ретельно розглянуть фактори впливу на біткоїн і дадуть прогноз щодо його курсу на літо 2022 року.

Що сьогодні відбувається із головним криптоактивом?

Вперше з липня минулого року загальна вартість ринку цифрових валют знизилася до 1,2 трильйона доларів. Водночас, двадцятка головних криптоактивів світу впала у загальному значенні на рекордні 50%. Найсумніше для трейдерів те, що найближчим часом ситуація не зміниться. Сьогодні вона дуже нагадує корекцію трирічної давності, яка затягнулася після локального максимуму 17 тисяч доларів для Bitcoin.
Насамперед падіння пов'язане з підвищенням базисної ставки Федрезервом Сполучених Штатів. Також на крипторинок тисне зниження вартості цінних паперів і російсько-українська війна, яка вплинула на світову економіку. Ситуація на глобальному ринку протягом наступних як мінімум 6 місяців не покращиться. Це означає, що зараз не варто чекати різкого зростання в галузі цифрових активів.

Додаткові негативні фактори впливу

Крім фундаментальних причин, негативно на сектор криптовалют також впливають проблеми компанії Celsius. Вона є найбільшим надавачем кредитів для криптотрейдерів та відомих бірж із клієнтською базою у понад 1 мільйон осіб. 13 червня платформа заявила про припинення виведення грошей через специфічні ринкові умови. Сьогодні Celsius вважається однією з головних фігур у сфері видачі криптокредитів. Тільки до травня 2022-го вона надала 8 мільярдів доларів у позику. Загалом можна сказати, що ця компанія пропонувала банківські послуги, але з підвищеними депозитними ставками, що становлять у деяких випадках 17%. Якихось особливих вимог до клієнтів сервіс не мав.

Компанія LBLV повідомляє, що випадок із Celsius – не перший за це літо. До нього стейблкоїн TerraUSD втратив прив'язку до американської нацвалюти та припинив торгуватися. Річ у тім, що вищезгадана Celsius вклала велику суму в цей токен. На щастя, за словами представників компанії, їм вдалося продати актив до настання краху.
Проблеми з TerraUSD та призупинення виведення грошей із проєкту Celsius можуть викликати ланцюгову реакцію, адже ніхто не знайомий з усіма схемами кредитування у децентралізованих фінансах. Лише ринковий занепад, який ми спостерігаємо з початку літа, може проявити всі слабкі місця. Аналітики кажуть, що цей ланцюжок вже запущений і саме тому 13 червня алгоритмічна монета TerraUSD втратила прив'язку до американської валюти, знизившись до 97 центів.

Illustration

Яка ситуація простежується з іншими відомими криптовалютами?

Волатильність вплинула не лише на біткоїн, а й на інші відомі цифрові активи. Наприклад, друга віртуальна монета світу Ethereum на початку червня втратила близько 30% своєї вартості, а індекс сотні найбільших криптовалют CryptoCompare Digital Assets 100 впав на 17%. Водночас, капіталізація ринку цифрових активів скотилася вниз і пробила рівень 1 трильйона доларів. До порівняння, ще наприкінці осені 2021 року це значення перебувало на позначці 3 трильйонів доларів. Почуття, що мильна бульбашка ось-ось лусне, у трейдерів лише посилилося після того, як один із найбільших криптовалютних майданчиків Coinbase заявив про скорочення свого штату на 20%. Йдеться про звільнення понад 1 тисячі людей по ​​всьому світу, повідомляють у LBLV.

Що впливатиме на Bitcoin влітку 2022 року?

Галузеві інвестори сходяться на думці, що найбільше на першу криптовалюту вплинуть біржові індекси Сполучених Штатів, які вже відзначилися застоєм. Більшість із них ще до настання поточного року побили свої історичні рекорди зростання, але вже до другого кварталу почали поступово знижуватися. Це стосується таких індексів:

Illustration

Показує значення вартості цінних паперів найбільших за капіталізацією компаній на біржі NASDAQ

Illustration

Показує значення 500 акцій із різних секторів виробництва США

Illustration

Найстаріший із промислових індексів.

Падіння, яке зараз можна відстежити, дехто вже називає історичним. Найближчим часом цілком можливо, що Bitcoin зупинить залежність від фондового ринку Сполучених Штатів. Але це стосується наступних місяців, якщо не років.
Зараз настрої трейдерів погано позначаються на індексах жадібності та страху. Дослідження свідчать, що вони бояться через останні події. Lblv.com нагадує: у травні Федрезервна система США внесла корективи у свою грошово-кредитну політику та підняла базисну ставку до 50 пунктів, що моментально зміцнило долар. Водночас, біткоїн подешевшав до 26 284 доларів.
Аналітики компанії Google розповіли про те, що в червні запит у пошуковій системі «біткоїн мертвий» (bitcoin dead) набрав 100 зі 100 можливих балів. Це наочно демонструє паніку на ринку з причини можливого краху головної криптовалюти.

Чи може Bitcoin невдовзі досягти свого дна?

Аналітики впевнені, що найдорожча криптовалюта світу вже підходить до найнижчої точки своїх котирувань. Це підтверджує аналіз ковзної середньої. За їхніми словами, зараз біткоїн «плаває» поблизу позначки 20 тисяч доларів, яка й є тим самим «дном». Кілька років тому ним було значення 5 тисяч доларів, після якого токен злетів до своєї рекордної позначки в 69 тисяч доларів.
Рівень інфляції в майбутньому падатиме, тому можна очікувати і подорожчання Bitcoin. Беручи до уваги те, що дані про зміну інфляції публікуються через 10 діб після закінчення календарного місяця, можна здогадуватися про деякі зміни в динаміці біткоїну. Варто подивитися, чи залишиться підтримка цього токена такою ж сильною до серпня.
На противагу цьому, компанія LBLV наводить приклад багатьох причин, чому перша криптовалюта може впасти ще сильніше:

падіння пов'язаних з Crypto або Altcoin проєктів, як у випадку з Luna of Celsius. В результаті можна буде простежити хоч і незначне, але зниження котирувань інших криптовалют;

підвищення вартості «чорного золота» до значень у понад 120 доларів;

падіння інфляційного рівня у об’ємах, менших за очікувані.

Що говорять досвідчені експерти?

Що стосується Bitcoin, кожен окремий аналітик висловлює індивідуальну думку. Не завжди вона сходиться з тими, що озвучують інші ринкові експерти.
До прикладу, фахівець Майк Макглоун із Bloomberg вважає, що сьогодні стан справ на криптовалютному ринку дуже нагадує ситуацію в інших традиційних галузях. Винним в обвалі аналітик вважає Федрезерв та його «найагресивнішу за останні три десятки років» політику. Він каже, що просадка для біткоїна типова, оскільки стрімке падіння акцій, екстремальний занепад цін на сировину та рекордні показники прибутковості облігацій розхитують її становище з усіх боків.
Фахівець має оптимістичне бачення щодо подальшого майбутнього головної віртуальної валюти. Він вважає, що незабаром біткоїн поверне втрачену вартість і досягне нового рекорду. Крім того, за словами Макглоуна, під час розвороту крипторинка зміни відчують й інші сектори. Вже після початку зниження інфляції більшість товарів, які сильно впали, продемонструють позитивну динаміку. Аналітик особливо розраховує на Bitcoin, який після кінця кризи може нарешті офіційно стати «активом-прихистком», як от американські держоблігації та золото.
Інший відомий фінансовий експерт Міхаель ван Поппе вважає, що з середини літа 2022 року почнеться так званий «бум» на крипторинку, під час якого Bitcoin збільшиться до 500 тисяч доларів. На його думку, до початку фази зростання залишилися лічені тижні.
А ось криптотрейдер Нунья Бізніз впевнений, що зараз почалося падіння 20-ти та 50-тижневих середніх ковзаючих флагмана крипторинку. Він заявив, що це відбувалося три роки тому, коли його курс рекордно впав. 35 тисяч доларів за дану монету у другому півріччі 2022-го – прекрасний показник, як каже Бізніз.

Чи варто вкладатись у біткоїн цього літа?

Фахівці кажуть, що попри падіння Bitcoin, відмовлятися від інвестицій у нього не варто. Головне – вкладати вільні гроші, які у перспективі не вплинуть на фінансовий стан, та не ризикувати останніми заощадженнями. Існує безліч прикладів криптовалютних проєктів, які в одну мить обвалилися і зробили тисячі, якщо не мільйони людей, банкрутами.
Віртуальні об'єкти мають велику популярність на світових ринках, вони можуть торгуватися на біржах, збираючи мільйони доларів. Українські криптоентузіасти активно використовують нові технології, залучаючи додаткове фінансування для гуманітарних та військових потреб. Величезна кількість NFT-ініціатив показує глобальну підтримку української армії. Зібрані кошти дозволяють вирішити важливі проблеми, посилити оборонну силу України, наблизити її до перемоги.

Bank of America провів опитування щодо ставлення трейдерів до цифрових активів у цей період. За його результатами виявилося, що з 1 тисячі ринкових гравців 90% мають намір продовжувати купувати криптовалюти протягом найближчих шести місяців, а 30% опитаних заявили, що не збираються продавати їх навіть через обвал.

Переваги вкладень у першу віртуальну валюту світу

Є кілька причин, чому ринкові гравці продовжують активно освоювати криптосектор навіть під час його падіння.

Bitcoin зміцнюється не лише завдяки інтересу з боку інвесторів, але також через майнерів. У всьому світі існують тисячі ферм з видобутку даного активу, на яких працює величезна кількість людей. Для початку роботи потрібно добре підготуватися. Чого тільки варті потужності, за які віддають величезні суми. Крім того, для майнінгу потрібні значні обсяги електроенергії. Все це разом підштовхує до думки, що біткоїн давно вже вийшов за рамки віртуального світу і є частиною життя мільйонів людей. Отже, він досить сильно укріплений.

На нього також діє блокчейн, який аналогічно впроваджується у повсякденність людей. Крім того, Bitcoin дуже популярний. За нього можна купити товари, причому не лише в інтернет-магазині, а й у простому супермаркеті. Великі ринкові гравці розплачуються криптовалютою за свої будинки та автомобілі. Водночас цінність токена зростає в геометричній прогресії.

У 2021 році в першу віртуальну валюту світу вклали гроші сотні найбільших банків, фінансових установ та компаній світу. Взяти хоча б Tesla, яка інвестувала 1% своїх коштів у цей токен. А влада Сальвадора й зовсім почала закуповувати монети біткоїну за кошти з бюджету країни. Як говорять на LBLV відгуки, це означає, що ринкові гіганти та компетентні держоргани бачать у цьому цифровому активові майбутнє.

Не лише Сальвадор, а й інші держави активно створюють власні блокчейн-системи. Біткоїн виник у 2008 році і до сьогодні на крипторинку з'явилися тисячі його майнерів та мільйони інвесторів. На даний момент ця віртуальна валюта підтримується на багатьох сайтах та у фізичних магазинах. Фахівці впевнені, що Bitcoin продовжить зростання на тлі підвищення своєї цінності.

На що варто звертати увагу перед придбанням Bitcoin?

Перш ніж купувати будь-які криптовалюти, завжди варто простежувати світові тренди. Наприклад, як ми вже говорили, минулого року найбагатша людина планети Ілон Маск віддав 1% від капіталу своєї автокомпанії на придбання біткоїнів. Відразу після цього актив зріс у два рази, його почали активно закуповувати інші бізнесмени та корпорації.

Фахівці рекомендують зберігати цифрові активи на холодних гаманцях замість сторонніх сервісів. Так можна захистити свої заощадження від техпомилок, злодійства та банкрутства компанії.